Koncert z okazji 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

16 września w sali kina „Wczasowicz” miał miejsce piękny koncert z okazji 100 -lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Artyści Arleta Lemańska oraz Wojciech Bardowski wykonali pieśni i piosenki patriotyczne z różnych okresów walki o niepodległość.
Arleta Lemańska – aktorka ,wokalistka. Współpracowała z Teatrem Muzycznym w Gdyni, z Teatrem Gombrowicza w Gdyni, z Teatrem Dramatycznym w Bydgoszczy. Od wielu lat pracuje na scenie, spełnia się nie tylko jako aktorka, ale jako konferansjer, jednak jej prawdziwą pasja jest śpiew. Z powodzeniem odnajduje się we wszystkich gatunkach muzycznych. Współpracowała z wieloma gwiazdami sceny muzycznej , Dezire, Anną Rusowicz.
Wojciech Bardowski -Wokalista, bard, baryton – pierwsze szlify zdobywał w Centralnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego, z którym wielokrotnie koncertował w kraju i za granicą. Uczestnik Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu 1983/84. Swoje umiejętności wokalne doskonalił u Primadonny Operetki Warszawskiej Elżbiety Ryl-Górskiej. Zdobywca wyróżnień na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej „Grand Prix Edith Piaf” w Krakowie w 2009 i 2010 roku. Laureat – III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej Brzeg 2010. Zdobywca „Grand Prix”- IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej Brzeg 2011. W 2013 roku został wyróżniony „Złotym Liściem Retro” – za upowszechnianie w swojej działalności artystycznej dorobku kultury dwudziestolecia międzywojennego. W roku 2014 z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego otrzymał medal -„Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Wydał 4 płyty CD.
Koncert został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność.