POLONIJNE DNI IWONICZA 2018

Tegoroczne Dni Iwonicza przeżywaliśmy w radosnej atmosferze polonijnych występów artystycznych dzieci i młodzieży z całego świata. W Sobotę na Placu Dietla w Iwoniczu – Zdroju imprezę zapoczątkował I Koncert Festiwalowy z udziałem zespołów z USA, Mołdawii oraz Białorusi. Następnie zaprezentował się duet akordeonowy ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Dydni. 12 – letni Kacper i 13 – letni Filip to szczególnie uzdolnieni uczniowie należący do czołówki akordeonistów polskich młodego pokolenia o czym świadczą liczne osiągnięcia. W tym dniu audycję na żywo z zaproszonymi gośćmi prowadziło Radio Biwak. O godz. 18.00 rozpoczął się II Koncert Festiwalowy. Mogliśmy podziwiać piękne, barwne tańce w wykonaniu grup z Ukrainy, USA, i Łotwy. Na zakończenie wystąpili polscy Beatelsi – zespół The Postman, najlepszy zespół coverowy The Beatles w Polsce.

W słoneczną Niedzielę już od godz. 13.00 Polonijne Dni Iwonicza ubarwiały melodie i tańce folklorystyczne. Podczas III Koncertu Festiwalowego prezentowały się zespoły z Kanady, Litwy i USA. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci. Animatorki z WESELADNI przygotowały dla najmłodszych tańce i zabawy z nagrodami. Atrakcją były również piękne bańki mydlane.

IV Koncert Festiwalowy pt.”Wędrówka z folklorem”, z powodu złych warunków pogodowych rozpoczął się z 30 minutowym opóźnieniem. Wzięły w nim udział dzieci z USA, Czech i Kanady. Mimo pogorszenia się pogody uczestnicy wciąż mogli liczyć na liczną i wspaniałą publiczność. Końcówka dnia była nie mniej ekscytująca. Prawdziwe folk- rockowe show dał zespół REDLIN. Gwiazdą wieczoru był topowy zespół discopolowy CLASSIC.