Recital poetycko-muzyczny „Bieszczadzkie i Kudłate Anioły”

14 kwietnia w Sali kina „Wczasowicz” odbył się Recital poetycko-muzyczny „Bieszczadzkie i Kudłate Anioły”. Swoja twórczość prezentowali Mirosław Welz oraz Adam Ziemianin.
Mirosław Welz to poeta, aforysta, autor tekstów piosenek. Członek Związku Literatów Polskich.
W dorobku literackim posiada liczne tomiki poetyckie, ostatnie: Po drodze (2014), Bieszczady, poezja i blues (2015), Na wzór na podobieństwo (2015), Pestki (2016). Laureat nagrody ZLP o/Rzeszów Złote Pióro – 2014 (za tomik po drodze) oraz Bukowego Lauru Bieszczadu – 2017 (za działalność artystyczną w zakresie tworzenia i propagowania poezji bieszczadzkiej).
Adam Ziemianin znany jest jako autor tekstów do piosenek śpiewanych przede wszystkim przez Stare Dobre Małżeństwo i Krzysztofa Myszkowskiego. Jest laureatem Łódzkich Wiosen Poetyckich, konkursu im. Jana Śpiewaka. W lutym 2006 za tom poezji Makatki, a w kwietniu 2013 za wspomnieniową powieść Z nogi na nogę otrzymał Nagrodę Krakowska Książka Miesiąca przyznawaną przez Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie. W 2017 roku za tom poezji Zakamarki został nominowany do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego. Ballady z „Muzycznego Sagana” prezentowali Damara i Michał Wójcik.