Wernisaż wystawy poplenerowej młodych plastyków

W dniu 10 sierpnia 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Iwoniczu-Zdroju odbył się wernisaż poplenerowy prac uczestników Wakacyjnych Spotkań Wielodyscyplinarnych Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci ,,Rzeczpospolita mniej znana” – Iwonicz-Zdrój 2016. Wernisaż otworzyła Dorota Świstak – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Iwoniczu-Zdroju. Głos zabrali również : Maria Mach – dawna stypendystka Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci oraz Marian Stępak – prof. z Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Spotkanie uświetniła chwila muzyki w wykonaniu uczennic szkół muzycznych z Łodzi i Zamościa. Osoby uczestniczące w wernisażu obejrzeli prace młodych plastyków (16 – 19 lat). Tematem tych prac był Kontekst. Uwieńczeniem spotkania była etiuda multimedialna autorstwa dr Darii Rzepieli i dr Tomasza Wełny.