Gminny Ośrodek Kultury w Iwoniczu-Zdroju, Al. Leśna 2C, 38-440 Iwonicz-Zdrój    |   tel. +48 508 140 541   |    e-mail: gok@iwonicz-zdroj.pl            

Zespół Ivo Stars Band

Zespół Ivo Stars Band powstał w 2009 roku. Działa pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Iwoniczu-Zdroju. Pomysłodawcą utworzenia zespołu i jego liderem jest Iwona Rajchel, a głównym celem działalności jest promocja Iwonicza-Zdroju.

logo Ivo Stars Band

Jest to zespół estradowy występujący na koncertach, konkursach, festiwalach. Przedsięwzięcie jest realizowane dzięki wspaniałym ludziom poświęcającym czas i realizującym muzyczne pasje poprzez uczestnictwo w zespole. Są oni mieszkańcami Iwonicza lub bliskich jego okolic.

Zespół wykonuje muzykę opartą na własnych kompozycjach i tekstach. Ich autorem jest Marek Rajchel. Z całego dotychczasowego dorobku twórczego /ok 50 utworów/, zespół Ivo Stars Band wykonuje ok. 30. Formacja posiada w repertuarze również kilka standardów polskiej i światowej muzyki rozrywkowej, które może wykonać w czasie koncertu. Są to utwory takich wykonawców, jak H. Banaszak. C. Dion, Joe Cockera, The Pussycat Dolls. Utwory w rodzaju muzyki pop tworzą repertuar zabarwiony różnymi stylami, takimi, jak beat, ballada, folk, country, latin, blues.

W maju 2014 roku zespół wydał swój drugi album pt. „Muzyczne Zdroje” współfinansowany ze środków UE. Na płycie,w 10 utworach można usłyszeć duże instrumentarium i śpiew wielogłosowy.

Do tej pory zespół IvoStarsBand zagrał kilkadziesiąt koncertów na terenie gminy oraz

w regionach: podkarpackim i małopolskim m.in. w Rzeszowie, Krośnie, Sanoku, Rymanowie, Arłamowie, Szymbarku, Mielcu, także na Słowacji.

 Formacja ma też swoje małe sukcesy – III miejsce i wyróżnienie wójta Gminy Radawa na Rzeszowskim Przeglądzie Autorskim „Rzepa 2010” oraz II miejsce w Plebiscycie Muzycznym Polskiego Radia Rzeszów „WERBEL 2010”. Zespół trzykrotnie brał udział w ogólnopolskim konkursie rozgłośni radiowych „Przebojem na antenę”: w 2012 r utwór „Ostatnie rozdanie”, a w 2013 „Tylko w moim śnie” uplasowały się na trzeciej pozycji.

W 2014 r. Ivo Stars Band został laureatem I miejsca w I etapie konkursu „Przebojem na Antenę” w Radiu Rzeszów wykonując piosenkę „Królowa nocy” w związku z czym reprezentował woj. podkarpackie w ogólnopolskim finale w Hajnówce w dniu 29.06.2014 r.

Utwory zespołu ISB wchodzą na listę Podkarpackiej Sceny Przebojów RR i są prezentowane na antenie tejże rozgłośni.

12 października 2014 roku „Ivo Stars Band” zaprezentował swoje osiągnięcia podczas koncertu w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie pod patronatem medialnym Radia Rzeszów z okazji jubileuszu 5-lecia działalności.

8 maja 2015 roku Ivo Stars Band zagrał koncert w studio koncertowym im Tadeusza Nalepy w Radiu Rzeszów. Program wystęu obejmował utwory z albumu „Muzyczne Zdroje” oraz 4 autorskie utwory premierowe w stylu pop-bluesa.

Skład zespołu:

  • Iwona Rajchel – śpiew, keyboard, autorka muzyki,aranżacje, lider zespołu
  • Anna Rajchel- śpiew
  • Marek Rajchel – śpiew, gitara, harmonijka, autor muzyki i tekstów
  • Stanisław Grela-gitara solowa
  • Jerzy Adamik – gitara basowa
  • Jakub Nycz – saksofon
  • Artur Rygiel – perkusja  

WDK Rzeszów 2010r

Rzeszowski Przegląd Autorski Radawa 2010r

Stropków 2012

Sanok 2012

Rzeszowski Przegląd Autorski Rzeszów 2012

Rzeszów 2013

Finał Radia Rzeszów "Przebojem na antenę" Hajnówka 2014