FESTIWAL PIEROGA

W niedzielę 7 lipca, na Placu Dietla w Iwoniczu-Zdroju odbył się IX Festiwal Pieroga, zorganizowany jak co roku przez GOK w Iwoniczu-Zdroju. W tegorocznym festiwalu 5 wystawców rywalizowało o tytuł najsmaczniejszych pierogów. Stoiska przygotowane przez biorących udział wytwórców uginały się pod wspaniałymi i smacznymi wyrobami, a kupujący ustawiali się w długiej kolejce. Chętnych na prawdziwe polskie smakołyki nie zabrakło, aż do ostatniego pieroga. Specjalnie powołana komisja w 3-osobowym składzie: Przewodniczący Rady Miasta pan Rajmund Boczar oraz osoby losowo wybrane z publiczności, oceniała przygotowane do konkursu, pięknie podane pierogi.

I miejsce i certyfikat na najsmaczniejsze pierogi zdobyli rodzice Zespołu Tanecznego „ARES” Dyplomami uznania uhonorowano:

Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych „ARES”

KGW Iwonicz

KGW Kopytowa

Paulina Zając

Zgromadzona publiczność oprócz możliwości skorzystania z czegoś dla podniebienia, otrzymała również strawę duchową w postaci koncertów muzycznych oraz występów tanecznych. Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież Studia Piosenki „PRYM”, umilając nam niedzielne, straszące deszczem popołudnie. Żywiołowymi tańcami Grupa Taneczna „ARES” próbowała rozpędzić gromadzące się chmury. Ostatecznie aura pozwoliła na to, by zgromadzeni mogli uczestniczyć w koncertach i podziwiać: Zespół Estradowy „IVO STARS BAND” z GOK w Iwoniczu-Zdroju, Młodzieżową Kapelę „POGÓRZANIE” z Dynowa, z młodym, zdolnym cymbalistą oraz Kapelę 50+ z Miejsca Piastowego, która sprowokowała co odważniejsze pary do tańca. Do końca licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała występujących artystów, dobrze się bawiąc i domagając się bisów.