II koncert w ramach XIV Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej ‘ARS MUSICA”

W ramach XIV Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej ARS MUSICA w dniu 6 października 2019 r. w Kościele Parafialnym w Iwonicz odbył się koncert wykonaniu wspaniałych artystów:
Jacek Sribniak – klarnet
Jerzy Kukla – organy.
Słowa podziękowania dla Pana Burmistrza Witolda Kocaja za udostępnieniedla kuracjuszy i wczasowiczów Uzdrowiska. darmowego transportu na koncert.
W programie konceru usłyszeliśmy:
Johann Sebastian Bach Adagio z Sonaty skrzypcowej BWV 1001
(1685-1750) (wersja na klarnet solo – J. Sribniak)
Toccata con fuga in d BWV 565 (organy solo)
Astor Piazzolla  Oblivion
(1921-1992) Ave Maria (klarnet i organy)

Anonim XVIII w. Sześć utworów z Kancjonału Jadwigi Dygulskiej:
Aria – Concerto – Aria – Fuga – Andante – Concerto (organy solo)
Astor Piazzolla  Milonga in re (klarnet i organy)

Wolfgang Amadeus Mozart  Alleluja z motetu “Exultate Jubilate” KV 165 (klarnet i organy)
(1756-1791)

Padre Davide da Bergamo (Felice Moretti) Sinfonia in Re (organy solo)
(1791-1863)

Jacek Sribniak należy do tego rodzaju artystów, którzy nie są identyfikowani z jednym rodzajem muzyki, adekwatnie do wszechstronnego emploi instrumentu, jakim jest klarnet.
Spektrum zainteresowań Jacka Sribniaka każe mu uczestniczyć w bardzo różnych projektach: od arcydzieł klasyki (solista i kameralista) do muzyki folkowej z elementami jazzu (założyciel i kierownik grup: „Jaron Trio” oraz „Kokliko”).
Artysta ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w klasie klarnetu prof. R. Sztajerwalda. Zasiadał za pulpitem I klarnetu  w takich orkiestrach jak Orkiestra Koncertowa Ludowego Wojska Polskiego , Vogtlandorchester Reichenbach oraz Filharmonia Lubelska. Współpracuje z wieloma zespołami kameralnymi i grupami folkowymi, z którymi również dokonuje nagrań płytowych.
Jacek Sribniak ma na swoim koncie również wiele transkrypcji klarnetowych. Poza działalnością koncertową (w tym stała współpraca z organistą Jerzym Kuklą),  od wielu lat prowadzi działalność pedagogiczną. Jako nauczyciel  Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Lublinie, dzieli się swoimi doświadczeniami w dziedzinie gry na klarnecie oraz kameralistyki. Jego uczniowie i absolwenci są laureatami ogólnopolskich przeglądów oraz zasiadają za pulpitami polskich zespołów symfonicznych.