Imieniny Miasta

Za nami Imieniny Miasta. Licznie zgromadzoną publiczność przywitał Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój Grzegorz Nieradka wraz z Zastępcą Burmistrza Stanisławem Zającem, Przewodniczącym Rady Miejskiej Józefem Sowińskim oraz Radnymi Gminy. Wydarzenie rozpoczęło się prezentacją laureatów XXVIII Gminnego Konkursu Piosenki. Otrzymali oni z rąk Włodarzy pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz słodkości. GRAND PRIX konkursu przyznane przez publiczność otrzymała Alicja Mercik. Na scenie zaprezentowały się również niezwykle utalentowane wokalistki – Magdalena Rogowska oraz Adrianna Nycz, która obchodziła w tym roku 18 lecie działalności artystycznej. Najmłodsi mogli skorzystać z licznych gier, zabaw i animacji oferowanych przez Fundację Graty.
Wydarzenie uświetnił swoim występem Zespół Lubatowianie, który wystąpił w pięknych tradycyjnych strojach, prezentując pieśni i tańce ludowe z naszego regionu. Publiczność zachwyciła się również koncertem ukraińskiego zespołu Karpatia, który zaprezentował pieśni bojkowskie i łemkowskie.
Gwiazdą Imienin Miasta był zespół Redlin. Niezwykła charyzma, kunszt muzyczny oraz różnorodność prezentowanych utworów pobudziła publiczność do wspólnej zabawy. Dziękujemy za liczne uczestnictwo w wydarzeniu i zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.