Jubileusz 115-lecia Gminnej Orkiestry Dętej z Iwonicza

„Muzyka należy do sztuk  pięknych, muzykę kochają i uprawiają wszystkie narody świata, muzyka wzbudza w nas wiele różnorodnych emocji od radości, zadumania, smutku czy wspomnień

W dniu 17 listopada 2022 roku w  sali widowiskowo-kinowej odbyła się uroczystość  z okazji 115 LECIA ORKIESTRY DĘTEJ W IWONICZU.

W uroczystości wzięli udział: włodarze naszej gminy Burmistrz Witold Kocaj, Wiceburmistrz Jacek Rygiel, Przewodniczący Rady Miejskiej Rajmund Boczar, Starosta Powiatu Krośnieńskiego Jan Pelczar, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Stanisław Kenar, Grzegorz Nieradka doradca w Gabinecie Politycznym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego.

Rys historyczny został przygotowany i przedstawiony przez Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Iwonicza-Zdroju Halinę Józefczyk Habrat.

Na wniosek dyrektora Centrum Kultury i Czytelnictwa  w Iwoniczu- Zdroju, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński nadał Odznaczenia Honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Orkiestrze Dętej w Iwoniczu

Odznaczenia otrzymali również

• Filar Jan
  • Kustra Marian
  • Kwolek Jan
  • Łoś Andrzej
  • Prajsnar Piotr
  • Pudłowski Wacław
  • Stasiowski Jan

W imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego aktu dekoracji  dokonał Pan Grzegorz Nieradka. Z kolei na wniosek Stowarzyszenia Przyjaciół Iwonicza-Zdroju Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał zbiorową nagrodę okolicznościową w kwocie 20 tys. zł z Funduszu Promocji Kultury.

Gratulacje i życzenia wraz z grawertonem i listem gratulacyjnym złożył Burmistrz Gminy Witold Kocaj, Starosta Jan Pelczar, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Iwonicza-Zdroju, Dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu-Zdroju. Szczególne gratulacje i statuetkę otrzymał 82 letni Andrzej Łoś za  65 lat działalności w Gminnej Orkiestrze Dętej w Iwoniczu. Został również odczytany List Gratulacyjny od Posła Piotra Uruskiego.  Smaczną  niespodziankę w formie tortu dla Jubilatów przygotowały panie z KGW w Iwoniczu pod kierownictwem Zofii Kielar.  Każdy kto uczestniczył w tej uroczystości, mógł wysłuchać wspaniałego koncertu w wykonaniu Jubilatów.

Uroczystość poprowadziła Dyrektor CKiC w Iwoniczu-Zdroju Dorota Świstak. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tej pięknej uroczystości.