Muzyczny miszmasz na pożegnanie lata

Wczoraj 1 września mieliśmy możliwość uczestniczenia we wspaniałych Koncertach w ramach corocznej imprezy organizowanej przez GOK w Iwoniczu – Zdroju – „Pożegnanie Lata”. Koncerty odbyły się na scenie plenerowej, na Placu Dietla w Iwoniczu – Zdroju i zgromadziły bardzo liczną publiczność. Nie bez znaczenia była sprzyjająca aura, która pozwoliła bez upalnego zmęczenia cieszyć się piękną muzyką.

Jako pierwsza na scenie pojawiła się Orkiestra Dęta z Iwonicza, która jak zawsze została ciepło i serdecznie przyjęta przez publiczność. Po niej na scenie zaprezentował się sztandarowy, działający działający przy GOK w Iwoniczu – Zdroju Zespół Ludowy z Lubatowej – „Lubatowianie”, prezentując pieśni i tańce regionalne.

Po krótkiej przerwie technicznej przyszedł czas na występ Gwiazdy niedzielnej imprezy – wspaniałej, utalentowanej i pięknej skrzypaczki – Ilony Perz-Golki (YLO VIOLIN). Zaprezentowane utwory zachwyciły iwonicką publiczność, która nie wypuściła artystki bez wykonania bisu, a pani Ilona okazała się bardzo skromną i sympatyczną osobą o czarującym uśmiechu. Po wspaniałym koncercie, każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z uroczą artystką.

Po koncercie skrzypcowym scena należała do Kapeli Podwórkowej z GOK w Jedliczu „Tanie Dranie”. Występ zespołu przyjęty został z entuzjazmem i żywiołową reakcją.

Całość zakończył równie ciekawy koncert w wykonaniu Zespołu „SLAVIA DIXIELAND BAND”, działający przy GOK w Niebylcu. Grupa reprezentująca kierunek jazzu tradycyjnego ery swingu, transkrypcje muzyki ludowej i popularnej, wzorujący się na stylu nowoorleańskim, reprezentujący kierunek jazzu będący syntezą bluesa, ragtime`u i spirytuals. Publiczność zachwycona świetnymi aranżami i pięknym, profesjonalnym wokalem pani Aleksandry z radością oklaskiwała zespół. Uczestnicy syci wrażeń muzycznych i usatysfakcjonowani poziomem imprezy rozeszli się na odpoczynek. Wszystkim wykonawcom i publiczności serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.