PLENER RZEŹBIARSKI „Duch Lasu”

W dniu 23 sierpnia 2021r. przy Amfiteatrze w Iwoniczu-Zdroju miało miejsce uroczyste otwarcie Pleneru Rzeźbiarskiego „Duch Lasu” , w którym wzięli udział patronujący przedsięwzięciu: burmistrz Iwonicza – Zdroju Witold Kocaj oraz Marek Marecki, dyrektor RDLP w Krośnie, jak również sponsorzy.
 
W plenerze bierze udział sześciu uznanych artystów: Paweł Leszega z Krosna, Andrzej Madziar z Gogołowa,  Piotr Michna z Krościenka Wyżnego, Marian Wójtowicz z Limanowej, Sylwester Sowa z Włodawy i Jan Stachyrak z Korczyny, których amatorsko wspiera Edward Marszałek z RDLP w Krośnie. Komisarzem pleneru jest Dorota Świstak, dyrektor GOK w Iwoniczu Zdroju.
 
Codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00 można oglądać postępy pracy i artystów przy rzeźbieniu. Rzeźby, które wykonają artyści w ciągu 4 dni, przedstawiające będą „Duchy Lasu” ustawione zostaną na terenie uzdrowiska.
 
Zakończenie pleneru zaplanowano na czwartek 26 sierpnia o godz. 14.00. Prócz poplenerowej wystawy prac przewidziano także koncert zespołu sygnalistów „Echo Karpat” i „Kapeli Spod Rubani”. Będzie też okazja posmakować wyrobów marki „Dobre z lasu”.