VI Festiwal Pieroga w Iwoniczu-Zdroju

W Niedzielę 26 czerwca w Amfiteatrze w Iwoniczu-Zdroju miał miejsce VI Festiwal Pieroga. Tegoroczna edycja rozpoczęła się prezentacją stoisk pierogowych. O certyfikat najsmaczniejszych pierogów rywalizowało 5 wystawców z terenu naszej gminy: Restauracja Krakowiak i Pensjonat Amelia z Iwonicza-Zdroju, Regionalne Stowarzyszenie Twórców i Animatorów Kultury Ludowej z Lubatowej, Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych ARES oraz Grupa Taneczna ARESKI z Lubatowej. Wybrana spośród publiczności komisja jury, w skład której weszło 5 osób z różnych regionów Polski, oceniało przygotowane do konkursu pierogi. Certyfikat najsmaczniejszych pierogów za zajęcie I miejsca w tegorocznej edycji festiwalu zajął Pensjonat Amelia z Iwonicza-Zdroju. Drugie miejsce otrzymało Regionalne Stowarzyszenie Twórców i Animatorów Kultury Ludowej z Lubatowej natomiast III miejsce Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych ARES. Oprócz kulinarnych atrakcji miała również miejsce prezentacja artystyczna dzieci i młodzieży.

Na scenie wystąpili laureaci tegorocznej edycji Gminnego Konkursu Piosenki oraz zespół taneczny ARESKI działający przy GOK Swoimi występami zauroczyli publiczność również młodzi artyści spoza naszej gminy: Zespół Mażoretki VIVID OSP z Jaćmierza oraz obrzędowo – śpiewaczy zespół „Szarotka” Duklanie. Na zakończenie festiwalu mogliśmy wysłuchać zespół Ivo Stars Band, działający pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Iwoniczu-Zdroju.VI Festiwal Pieroga spotkał się z dużym zainteresowaniem gromadząc liczną publiczność. Dziękujemy zainteresowanym i zapraszamy w przyszłym roku.