Wieczór muzyki i poezji Iwonickiej

Wczoraj 4 sierpnia w godzinach wieczornych w Iwoniczu-Zdroju, u Źródła „Bełkotka” odbył się „Wieczór Muzyki i Poezji Iwonickiej”, który poprowadziły: dyrektor GOK-u pani Dorota Świstak oraz animator kultury pani Beata Wolańska.

Zgromadzeni uczestnicy mieli przyjemność wysłuchać wierszy poetów, którzy mieszkali bądź pochodzili z Iwonicza i jego okolic. Wierszy nie tylko nastrojowych i refleksyjnych związanych tematycznie z naszym miastem, ale i dowcipnych, wręcz rubasznych, autorstwa iwonickich kuracjuszy.

Wiersze przeplatane były utworami muzycznymi w wykonaniu bardzo młodego duetu akordeonowego w składzie: Filip Siwiecki (14 lat) i Kacper Kosztyła (13 lat), uczniów klasy akordeonu Szkoły Muzycznej II St. w Sanoku i Szkoły Muzycznej I St. w Dydni.

Filip i Kacper to szczególnie uzdolnieni uczniowie, należący do czołówki akordeonistów polskich młodego pokolenia, którzy na swoim koncie mają wiele osiągnięć. Udowodnili to również wczoraj znakomitym wykonaniem znanych i lubianych utworów.

Pomimo deszczu, który pojawił się w połowie wydarzenia, kuracjusze i goście do końca uczestniczyli w imprezie, chroniąc się pod daszkiem altany i gorąco oklaskując wykonawców.

Ze wszystkimi chętnymi z radością spotkamy się za rok w tym samym miejscu, w równie radosnych nastrojach. Serdecznie zapraszamy.