XI Edycja „Na lubatowską nutę”

W minioną sobotę 2 marca 2019 r., odbyła się XI edycja „Na Lubatowską nutę”. Licznie zgromadzeni zaproszeni goście oraz artyści po brzegi wypełnili salę Domu Ludowego w Lubatowej.
Wśród zaproszonych gości pojawiły się władze województwa, powiatu i gminy.
Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz,
Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska,
Starosta Powiatu Krośnieńskiego Jan Pelczar,
Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Krężałek wraz z radnymi powiatu,
Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój Witold Kocaj,
Zastępca Burmistrza Jacek Rygiel,
Przewodniczący Rady Miejskiej Rajmund Boczar wraz z radnymi gminy,
Dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie Marek Jastrzębski. Bogaty program artystyczny nie przysłonił najważniejszego punktu programu jakim było wręczenie odznaczeń dla członków Zespołu „Lubatowianie”.
Odznaczenia wręczała Pani Wicewojewoda Lucyna Podhalicz oraz Burmistrz Gminy Witold Kocaj.
Srebrnym Krzyżem Zasługi przyznanym przez Prezydenta RP Andrzej Dudę odznaczeni zostali:
Janina Zając, Andrzej Starowiejski, Piotr Zima.
Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczeni zostali: Marcin Cichoń i Jan Stanisz .
Medal „Zasłużony dla Kultury Polskiej „ przyznany przez MKiDN Piotra Glińskiego
otrzymała Agata Jakieła.
W dalszej części programu mogliśmy wysłuchać pięknego programu artystycznego w wykonaniu Zespołu „Lubatowianie”, „Młodzi Lubatowianie” oraz „Mali Lubatowianie” , Zespołu „Łęczanie” z Łęk Dukielskich , Zespołu „Równianie” z Równego oraz Kapeli „Kmiecie” z Budziwoja .
Jak zawsze stoły uginały się od swojskich łakoci, zabawa trwała do białego rana.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprezy.