XXII Konkurs Kolęd, Pastorałek i Obrzędów Bożonarodzeniowych.

Wczoraj 8.01.2020 r. w sali Domu Ludowego w Iwoniczu odbył się XXII Konkurs Kolęd, Pastorałek i Obrzędów Bożonarodzeniowych, w którym udział wzięło w sumie ok. 160 osób. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Gminy pan Witold Kocaj, witając wszystkich uczestników konkursu, życząc im sukcesów, natomiast publiczności życząc miłego odbioru i przyjemnych wrażeń.

Zmagania młodych artystów oceniało specjalne jury w składzie: ks. Prałat Kazimierz Piotrowski,p. Alina Pulnar z GOK w Rymanowie oraz p. Norbert Uliasz z OK w Dukli. Po burzliwych obradach jury ogłosiło werdykt.

W każdej kategorii wiekowej przyznano nagrody i wyróżnienia:

KATEGORIA I – ( kl. O – III )

Grupy teatralne:

I miejsce: Grupa teatralna z Przedszkola Gminnego w Iwoniczu-Zdroju – w inscenizacji „Błogosławiona Noc”, w op.                       p. Urszuli Kenar i p. Martyny Nycz.

II miejsce: Grupa teatralna z Przedszkola Gminnego w Lubatowej – w inscenizacji „Za sprawą nieba oraz Boskiej                           mocy, mały Jezus ma się urodzić dzisiejszej nocy”, w op. p. Joanny Murdzek, p. Agaty Kuczy, p. Beaty                              Albrycht i p. Karoliny Sroki.

III miejsce: Grupa teatralna z Przedszkola Gminnego w Iwoniczu – w inscenizacji „Jasełka”, w op  p. Agnieszki                                 Pernal i p. Danieli Kenar.

Soliści:

I miejsce: Emilia Litwin ze SP w Iwoniczu – w utworze „Mała Pastorałka” w op. p. Jolanty Kielar

II miejsce: Filip Zima ze SP w Lubatowej – w utworze „Mały Bóg”

Wyróżnienia: Kinga Pernal ze SP w Lubatowej – w utworze „Mizerna cicha” w op. p. Doroty Nycz

Lena Rajchel ze SP w Iwoniczu – w utworze „Gore gwiazdka Jezusowi” w op. p.Jadwigi Wosiewicz.

 

KATEGORIA II – ( kl IV – VI)

Grupy teatralne:

I miejsce: Grupa teatralna ze SP w Iwoniczu – w inscenizacji „Jasełka u pisarki” w op. s. Danuty Pruś i p. Kingi Rogóz

II miejsce: Zespół „Mali Lubatowianie” z Lubatowej – w inscenizacji „A spis Bartek” w op. p.Sabiny Cichoń”

Soliści:

I miejsce: Natalia Zima ze SP w Lubatowej – w utworze „Jak się smucić” w op. p. Ewy Staroń i p. Jerzego Adamika.

II miejsce: Joanna Such ze SP w Iwoniczu – w utworze „Samotnie kolędować źle” w op. p.Roberta Mercika.

II miejsce: Zespół „PRYM” z GOK w Iwoniczu-Zdroju – w utworze „Z narodzenia Pana” w op.p. Ewy Staroń.

III miejsce: Natalia Zając ze SP w Lubatowej – w utworze „Pastorałka braterska” w op. p. Ewy Staroń i p. Jerzego                            Adamika.

III miejsce: Ivo Chudy ze SP w Iwoniczu – w utworze „Santa Claus is coming to town” w op. p. Leszka Chudego.

Wyróżnienia: Helena Mitas ze SP w Iwonicz-Zdrój – w utworze „Świerkowa kolęda” w op. p. Joanny Szwast.

Alicja Krzysztof ze SP w Iwoniczu-Zdroju – w utworze „Kołysanka” w op. p. Joanny Szwast

Maria Nycz ze SP w Iwoniczu-Zdroju – w utworze „A kiedy wigilii przyjdzie czas” w op. p. Joanny Szwast.

KATEGORIA III – ( kl VII – VIII)

Soliści:

I miejsce: Magdalena Rogowska ze SP w Iwoniczu-Zdroju – w utworze „Cicho, cicho pastuszkowie” w op. p. Joanny                      Szwast

II miejsce: Milena Bogaczyk ze SP w Iwoniczu – w utworze Cicho, cicho pastuszkowie” w op.p. Roberta Mercika.

III miejsce: Kinga Kinel ze SP w Iwoniczu – w utworze „Mizerna cicha”w op. p. Roberta Mercika.

 

KATEGORIA IV – Szkoły Średnie

Soliści:

I miejsce: Adrianna Nycz ze Studia Piosenki „PRYM” – w utworze „Wigilijna Pastorałka” w op.p. Ewy Staroń.

II miejsce: Katarzyna Such – w utworze „Gdy Śliczna Panna” w op. p. Barbary Such.

II miejsce: Milena Zając ze Studia Piosenki „PRYM” – w utworze „Wigilijna pastorałka” w op.p. Ewy Staroń.

Wyróżnienia: Martyna Wierzbicka i Wiktoria Wojnarowska z ZS w Iwoniczu – w utworze „Gore gwiazda” w op. p.                                Urszuli Haduch.

Nagrody dla laureatów wykonała rodzima artystka z Lubatówki p. Katarzyna Zając.

Wszyscy nagrodzeni miejscami wezmą udział w Koncercie Laureatów 12 stycznia w sali Kina “Wczasowicz”.

Serdecznie zapraszamy.