XXVI Powiatowy Festiwal Twórczości Dziecięcej „Skrzacik”

7 czerwca na plenerowej scenie estradowej, na Placu Dietla w Iwoniczu-Zdroju odbył się XXVI Powiatowy Festiwal Twórczości dziecięcej „Skrzacik”. Jest to jedna z najprzyjemniejszych i najwdzięczniejszych imprez odbywających się w naszym mieście. Dzieci z powiatu krośnieńskiego w wieku od 3 do 6 lat prezentowały się w czterech kategoriach: piosenka, taniec, scenka teatralna- wiersz oraz twórczość plastyczna. Zmagania najmłodszych artystów oceniała specjalnie powołana komisja w składzie: Pani dyrektor Ośrodka Kultury w Dukli Małgorzata Walaszczyk-Faryj, Pani Alina Pulnar Instruktor GOK w Rymanowie oraz Pani Dyrektor GOK w Iwoniczu-Zdroju Pani Dorota Świstak.
Jury przyznało wyróżnienia:

W kategorii piosenka:
Antonina Zajchowska – Przedszkole Samorządowe w Korczynie, op. Alicja Uliasz
Jagoda Lenart – Przedszkole Samorządowe w Korczynie, op. Magdalena Smoleń
Jagoda Szczygieł – Przedszkole Samorządowe w Korczynie, op. Alicja Pietrasz-Zbiegień
Amelia Jurczak – Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Targowiskach, op. Ewa Czekańska
Adrian Makiel – Przedszkole Samorządowe w Korczynie, op. Agata Janik
Zuzanna Rygiel – Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Iwoniczu, op. Izabela Nycz

W kategorii plastyka:
Zofia Niemczyk – Gminne Przedszkole w Iwoniczu-Zdroju, op. Edyta Buczek
Lidia Jaworska – Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Lubatowej, op. Bogusława Zima
Maja Pelczar – Gminne Przedszkole w Iwoniczu-Zdroju, op. Agata Rajchel
Weronika Długosz – Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Lubatowej,
Oliwia Uliasz – Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Rogach, op. Sabina Uliasz
Roksana Bąk – Przedszkole Gminne w Iwoniczu, op. Anna Loś

W kategorii wiersz’:
Lena Drożdżal – Samorządowe Przedszkole w Zręcinie, op. Edyta Borek
Idalia Mitas, Ilona Sokół, Tymon Chavdarov – Przedszkole Gminne w Iwoniczu-Zdroju, op. Martyna Nycz
Julia Szczukiewicz – Gminne Przedszkole w Iwoniczu, op. Renata Rajchel, Agnieszka Pernal
Joanna Firlej, Filip Gydziak, Kamila Gruszczyńska – Samorządowe Przedszkole w Zręcinie, op. Anna Gronek

W kategorii taniec:
Zespół „Roztańczona paczka” – Samorządowe Przedszkole w Jedliczu, op. Magdalena Klekot
Zespół „Iwonutki” – Przedszkole Gminne w Iwoniczu-Zdroju, op. Martyna Nycz, Urszula Kenar
Wszystkie dzieci za udział w Festiwalu otrzymały dyplomy, buttony i słodkie niespodzianki.
Wyróżnieni otrzymali nagrody w postaci pięknych kolorowych skarbonek. Całość imprezy uświetniło widowisko „Królowa Śniegu” w wykonaniu uczniów klas II ze Szkoły Podstawowej w Dukli, przygotowane przez Panią Józefę Winnicką- Sawczuk. Każdy występ był piękny i wyjątkowy.
Gratulujemy najmłodszym wykonawcom oraz nauczycielom, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowywali dzieci do prezentacji.