O CKiCz w Iwoniczu-Zdroju

CKiCz w Iwoniczu-Zdroju jest instytucją zajmującą się popularyzacją sztuki, kultury, wiedzy i rekreacji na terenie gminy Iwonicz Zdrój, dlatego Ośrodek jest organizatorem i współorganizatorem wielu przedsięwzięć w tym zakresie.
Konkursy dla dzieci i młodzieży szkolnej mają charakter gminny i powiatowy a imprezy cykliczne nierzadko bywają międzynarodowe. W 2005 r., Iwonicz Zdrój otrzymał tytuł Podkarpackiej Stolicy Letnich Imprez Kulturalnych.
Przy GOK działają zespoły i kółka artystyczne zrzeszające mieszkańców w różnym wieku, którzy mają przez to możliwość twórczego spędzania czasu i reprezentowania gminy. Naszą chlubą jest niewątpliwie zespół „Lubatowianie”, który już od 1993 r. pielęgnuje kulturę ludową i godnie reprezentuje nasz region w kraju i zagranicą. W Ośrodku działa też profesjonalny zespół estradowy: IvoStarsBand. W Iwoniczu mamy także Gminną Orkiestrę Dętą, która została założona około 1927 r..
Największe imprezy organizowane przez GOK to: Międzynarodowy Festiwal im. Księcia Michała Kleofasa Ogińskiego, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Ars Musica”, Dni Iwonicza, Polonijny Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych.
Ośrodek był też wydawcą miesięcznika „Echo Gminy Iwonicz – Zdrój”, który opisywał życie i funkcjonowanie naszej lokalnej społeczności.
Na parterze mieści się Kino „Wczasowicz”, które czynne trzy dni w tygodniu prezentuje seanse filmowe dla młodszych i starszych. Sala kinowa jest miejscem wielu koncertów, wystaw i przedstawień.
Bardzo ważną gałęzią działalności GOK są biblioteki, które znajdują się w każdej miejscowości gminy. Co roku GOK jest organizatorem lub współorganizatorem ponad 100 przedsięwzięć o charakterze kulturalnym. W chwili obecnej w Ośrodku jest zatrudnionych 8 osób (7,0 etatu), w kinie 1 osobę a w bibliotekach 4 osoby.

Jesteśmy otwarci na propozycje i gotowi do współpracy.