Zespół ART Mineral

Zespół Ivo Stars Band powstał w 2009 roku. Działa pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Iwoniczu-Zdroju. Pomysłodawcą utworzenia zespołu i jego liderem jest Iwona Rajchel, a głównym celem działalności jest promocja Iwonicza-Zdroju.

Jest to zespół estradowy występujący na koncertach, konkursach, festiwalach. Przedsięwzięcie jest realizowane dzięki wspaniałym ludziom poświęcającym czas i realizującym muzyczne pasje poprzez uczestnictwo w zespole. Są oni mieszkańcami Iwonicza lub bliskich jego okolic.

Zespół wykonuje muzykę opartą na własnych kompozycjach i tekstach. Ich autorem jest Marek Rajchel. Z całego dotychczasowego dorobku twórczego /ok 50 utworów/, zespół Ivo Stars Band wykonuje ok. 30. Formacja posiada w repertuarze również kilka standardów polskiej i światowej muzyki rozrywkowej, które może wykonać w czasie koncertu. Są to utwory takich wykonawców, jak H. Banaszak. C. Dion, Joe Cockera, The Pussycat Dolls. Utwory w rodzaju muzyki pop tworzą repertuar zabarwiony różnymi stylami, takimi, jak beat, ballada, folk, country, latin, blues.

W maju 2014 roku zespół wydał swój drugi album pt. „Muzyczne Zdroje” współfinansowany ze środków UE. Na płycie,w 10 utworach można usłyszeć duże instrumentarium i śpiew wielogłosowy.

Do tej pory zespół IvoStarsBand zagrał kilkadziesiąt koncertów na terenie gminy oraz

w regionach: podkarpackim i małopolskim m.in. w Rzeszowie, Krośnie, Sanoku, Rymanowie, Arłamowie, Szymbarku, Mielcu, także na Słowacji.

 Formacja ma też swoje małe sukcesy – III miejsce i wyróżnienie wójta Gminy Radawa na Rzeszowskim Przeglądzie Autorskim „Rzepa 2010” oraz II miejsce w Plebiscycie Muzycznym Polskiego Radia Rzeszów „WERBEL 2010”. Zespół trzykrotnie brał udział w ogólnopolskim konkursie rozgłośni radiowych „Przebojem na antenę”: w 2012 r utwór „Ostatnie rozdanie”, a w 2013 „Tylko w moim śnie” uplasowały się na trzeciej pozycji.

W 2014 r. Ivo Stars Band został laureatem I miejsca w I etapie konkursu „Przebojem na Antenę” w Radiu Rzeszów wykonując piosenkę „Królowa nocy” w związku z czym reprezentował woj. podkarpackie w ogólnopolskim finale w Hajnówce w dniu 29.06.2014 r.

Utwory zespołu ISB wchodzą na listę Podkarpackiej Sceny Przebojów RR i są prezentowane na antenie tejże rozgłośni.

12 października 2014 roku „Ivo Stars Band” zaprezentował swoje osiągnięcia podczas koncertu w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie pod patronatem medialnym Radia Rzeszów z okazji jubileuszu 5-lecia działalności.

8 maja 2015 roku Ivo Stars Band zagrał koncert w studio koncertowym im Tadeusza Nalepy w Radiu Rzeszów. Program wystęu obejmował utwory z albumu „Muzyczne Zdroje” oraz 4 autorskie utwory premierowe w stylu pop-bluesa.

W styczniu 2016 roku zespół wystąpił na scenie rzeszowskiej „Bohemy” na zaproszenie Wojewódzkiego Domu Kultury

    w Rzeszowie z programem muzyki autorskiej urozmaiconej polskimi i światowymi standardami jazzu i muzyki rozrywkowej.

    Taki też program formacja prezentuje podczas sezonowych koncertów plenerowych. Cyklicznie, raz w miesiącu odbywają się  koncerty w sali widowiskowej kina „Wczasowicz”, organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Iwoniczu-Zdroju.

W latach 2017-2019 zespół uaktywniał działalność podczas cyklicznych koncertów organizowanych przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury w miejscowej sali kina „Wczasowicz” oraz podczas dorocznej uroczystości gminnej „Święto pieroga”

W listopadzie 2017 roku ISB wystąpił podczas koncertu charytatywnego „Złote serca” na rzecz chorych dzieci w Krościenku Wyżnem”. W dalszym ciągu trwa kontynuacja współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury i Estradą Rzeszowską.

Jesienią 2019 roku, z okazji 10-lecia działalności, zespół zagrał koncert podczas uroczystości jubileuszowej zorganizowanej przez Dyrekcję Gminnego Ośrodka Kultury w Iwoniczu-Zdroju. Podczas uroczystości członkowie zespołu otrzymali pamiątkowe statuetki wraz z listem gratulacyjnym od władz samorządu.

W roku 2020 z powodu epidemii  Covid-19 nastąpiła przerwa w działalności zespołu————————————————

Rok 2021 –  zespół Ivo Stars Band zaczął działać w nowej odsłonie.

Zmiana składu, instrumentarium oraz repertuaru w efekcie przyczyniła się do osiągnięcia nowego brzmienia. Stało się to możliwe dzięki ogromnej różnorodności stylów muzycznych, zawartych w zasobie utworów autorskich Marka Rajchela. Wokalno-instrumentalny program koncertowy zaaranżowany przez Iwonę Rajchel obejmuje piosenki w stylu gipsy songu, bluesa i rytmów latynoskich. Głosy: skrzypiec, akordeonu, harmonijki ustnej i śpiewu 4-głosowego, osnute na akompaniamencie pianina, gitary klasycznej i gitary basowej tworzą klimatyczne brzmienie stosowne do rodzaju wykonywanej muzyki i nie pozbawione są odpowiedniej dynamiki.

Taką ucztę muzyczną proponuje zespół swoim fanom dzięki zaangażowaniu takich artystów, jak:

– Iwona Rajchel – wokal, instrument klawiszowy,

– Katarzyna Sytnik – skrzypce

– Marek Rajchel – wokal, gitara, harmonijka ustna

– Michał Golenia – pianino

– Jerzy Obiorek – gitara basowa

– Jagoda Filipowicz

– Magdalena Rogowska

Zespół kontynuuje zasadę przyjętą u zarania swego istnienia, polegającą na krzewieniu kultury i promocji miejscowości poprzez prezentację twórczości autorskiej zrodzonej właśnie w tym uroczym, klimatycznym miejscu. Członkami zespołu są osoby zamieszkujące gminę Iwonicz-Zdrój bądź w jakikolwiek sposób związane ze środowiskiem. Zgodnie z przesłaniem, do współpracy z zespołem zaangażowano dwie osoby w wieku szkolnym, reprezentujące młodzież iwonicką.

Począwszy od roku 2022 formacja będzie występować pod nazwą Art Mineral.

Z zespołem współpracowali:

Anna Rajchel, Katarzyna Penar, Aleksandra Fejkiel, Maja Cechura, Karolina Stareńczak, Karolina Grysztar, Agnieszka Zima, 

Stanisław Okoniewski, Adam Sikora, Antoni Tełewiak, Stanisław Grela, Bartłomiej Bykowski, Jakub Nycz, Sebastian Matus, Marcin Szul,

Wojciech Posadzki, Jerzy Adamik, Artur Rygiel.

WDK Rzeszów 2010r

Rzeszowski Przegląd Autorski Radawa 2010r

Stropków 2012

Sanok 2012

Rzeszowski Przegląd Autorski Rzeszów 2012

Rzeszów 2013

Finał Radia Rzeszów "Przebojem na antenę" Hajnówka 2014