Gminna Biblioteka Publiczna w Iwoniczu-Zdroju

Gminna Biblioteka Publiczna posiada 3 filie : w Iwoniczu, Lubatowej i Lubatówce. Wchodzi w skład Gminnego Ośrodka Kultury i funkcjonuje na podstawie regulaminu tego ośrodka. W GBP w Iwoniczu-Zdroju wydzielony jest Oddział dla Dzieci i wypożyczalnia dla dorosłych. Księgozbiór biblioteki to głównie literatura piękna polska i obca, literatura popularnonaukowa z różnych dziedzin wiedzy oraz regionalia. Co roku biblioteka zaopatruje się w nowości książkowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród czytelników. Od 24 maja 2011 r. biblioteka mieści się w budynku Krakowiak (I piętro).
W ciągu roku organizowane są w bibliotece spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty rękodzieła, wystawy oraz inne spotkania dla dzieci i dorosłych.
W pracowni plastycznej znajdującej się obok biblioteki działa Iwonicki Klub Malarza prowadzony przez artystę-plastyka Pana Marka Rajchel. Spotkania malarzy odbywają się we wtorki każdego miesiąca o godz.16.00

38-440 IWONICZ- ZDRÓJ
Pl.Karola i Józefa 1