Festiwal Tradycji „Na Ludowo przez Pokolenia”

Dnia 10 września na Placu Dietla w Iwoniczu-Zdroju odbył się Festiwal Tradycji „Na Ludowo przez Pokolenia”. Gościem specjalnym Festiwalu był, działający przy CKiCz, wielopokoleniowy zespół Lubatowianie oraz Młodzi Lubatowianie i Mali Lubatowianie. Oprócz wykonania tradycyjnych pieśni i tańców ludowych, członkowie zespołu przedstawili inscenizację staropolskiego obrzędu sobótkowego. Publiczność zachwyciła się również występami Kapeli Duklanie, działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dukli. Wydarzenie zwieńczone zostało przez krakowski zespół folkowy Kriva Drina. Wszyscy artyści otrzymali pamiątkowe statuetki oraz podziękowania.
Podczas trwania Festiwalu zgromadzona na Placu Dietla publiczność miała okazję skosztować regionalnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Lubatowej oraz Iwonicza, a także Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych Ares. Liczne stoiska rękodzielnicze oferowały natomiast piękne wyroby, stanowiące pamiątki z naszego regionu.
Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
W imieniu Organizatorów: Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu-Zdroju oraz Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych ARES, dziękujemy za liczne uczestnictwo w Festiwalu i zapraszamy do zapoznania się z krótką fotorelacją.