Festiwal Ziemniaka, Cebuli i Nalewki – II Edycja

11 września w Amfiteatrze w Iwoniczu-Zdroju odbył się Festiwal Ziemniaka, Cebuli i Nalewki. Tegoroczna II edycja imprezy zgromadziła bardzo liczą publiczność, która mogła rozkoszować się potrawami z ziemniaka i cebuli, oraz nalewkami przygotowanymi przez następujących wystawców: KGW Iwonicz, Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych ARES z Lubatowej, Zespół Lubatowianie, Stowarzyszenie Twórców i Animatorów Kultury Ludowej z Lubatowej, Zespół Szkół przy OSiW OHP z Iwonicza i Pensjonat Amelia. Na festiwalu gościli również wystawcy prezentujący własnoręczne wyroby oraz zdrową żywność, nie zabrakło również atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Festiwal rozpoczął się prezentacją stoisk wystawców oraz występem Gminnej Orkiestry Dętej z Iwonicza. Po koncercie odbył się Konkurs Nalewek. Komisja wybrana spośród publiczności dokonała oceny 13 nalewek zgłoszonych przez wystawców. Jednogłośnie zwyciężyła nalewka z numerem 3 – z czarnego bzu, przygotowana przez KGW Iwonicz, zaś II i III miejsce zajęła nalewka nr 12 – cytrynówka i nr 13 – kokosówka, przygotowane przez Pensjonat Amelia. Oprócz bogactwa smaków potraw licznie prezentowanych podczas imprezy, mogliśmy podziwiać występy artystyczne zespołów: Lubatowianie i Tereściacy, grupy tanecznej ARESKI z Lubatowej oraz występ Natalii Zimy – zwyciężczyni tegorocznego Gminnego Konkursu Piosenki i laureatki nagrody Grand Prix.

Niewątpliwie ta pogodna i pełna smaków Niedziela pozostanie w pamięci wielu smakoszy, miłośników folkloru i dobrej zabawy. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Burmistrzowi Gminy Iwonicz-Zdrój oraz współorganizatorom Stowarzyszeniu Ludzi Aktywnych ARES z Lubatowej, wszystkim uczestnikom i wystawcom za udział i piękną kulinarną oprawę imprezy a także zespołom i grupom artystycznym za dostarczenie niezapomnianych wrażeń muzycznych.

Zapraszamy w przyszłym roku!