I koncert w ramach widowiska muzyczno-poetyckiego „Zdrój Iwonicki malowany muzyką i poezją dawnych i współczesnych twórców i artystów”.

W dniu 18 października 2022 r. o godz. 19:00 w sali widowiskowo-kinowej „Wczasowicz” w Iwoniczu-Zdroju miał miejsce I koncert, zorganizowany w ramach widowiska muzyczno – poetyckiego pt. „Zdrój Iwonicki malowany muzyką i poezją dawnych i współczesnych twórców i artystów”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
W formie muzyki i poezji dawnych i współczesnych artystów scen polskich i zagranicznych, przedstawiona została historia i patriotyzm iwonickiego zdroju. W części muzycznej w strojach epokowych wystąpił iwonicki zespół ART. Mineral oraz duet fortepianowo – skrzypcowy. Historię iwonickiego zdroju w formie narracji wygłosiła Pani Halina Józefczyk – Habrat.
Ponadto w programie koncertu miała miejsce wystawa malarstwa iwonickiego oraz prezentacja multimedialna, przedstawiająca zdjęcia starego Iwonicz-Zdroju oraz postacie artystów przebywających w Iwoniczu-Zdroju od XIX w. do czasów współczesnych.
Serdecznie dziękujemy licznie zgromadzonej publiczności za udział i wspaniałą atmosferę podczas tego wydarzenia.