Odsłonięcie tablicy pamiątkowej Jana Macieja Bardowskiego

W dniu 20 marca 2024 r. odsłonięta została tablica upamiętniająca Jana Macieja Bardowskiego.
Jan Maciej Bardowski ur. 23.10.1942 – zm. 22.08.2009
Uczeń swojego ojca Kazimierza, muzyka i organisty w Izdebkach i Siennowie. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w Przeworsku na kierunku fortepian. Absolwent Studium Nauczycielskiego w Krośnie na kierunku śpiew i muzyka. Muzyk estradowy o różnorodnych doświadczeniach, od pamiętnego zespołu „Rybałci” poprzez „Vitro Band”, po zespoły cyrkowe, chóry i orkiestry, założyciel i członek zespołu „Max Band”. Współpracował i koncertował wspólnie z Antonim Kopffem znanym polskim pianistą, kompozytorem i aranżerem. Wokalista, pianista, akordeonista i trębacz w jednej osobie. Laureat wielu nagród i wyróżnień m.in. „Złotego czynela” i nagrody Starosty Krośnieńskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę kultury. Koncertował w kraju i za granicą m.in. na Słowacji, w Szwajcarii i Holandii. Od 2002 r. zajmował się również twórczością kompozytorską, pisząc muzykę do pieśni sakralnych, współpracując z poetą ojcem saletynem Zbigniewem Czuchrą. Jego pieśni zamieszczone zostały w ogólnopolskim wydawnictwie „Muzyka w Liturgii”, a „Dumka Iwonicka” i „Ave Maria” ukazały się na płytach CD. Maciej Bardowski był również nauczycielem w Archidiecezjalnym Instytucie Muzyki w Przemyślu. Założyciel i dyrygent czterogłosowego chóru mieszanego „Hosanna”. Jest twórcą i wykonawcą „Hejnału Iwonickiego”, który jest odtwarzany codziennie z wieży zegarowej w Iwoniczu-Zdroju.