Otwarcie odrestaurowanej Sali Widowiskowej „Wczasowicz” w Iwoniczu-Zdroju

Jak zapewne większość z Państwa wie, Sala Widowiskowa „Wczasowicz” jest piękną, zabytkową, reprezentacyjną, a zarazem jedyną służącą potrzebom kulturalnym w Uzdrowisku.
Kotary, kurtyny, po prawie 40 latach straciły swoją świetność, krzesła wysłużyły się, a ich ułożenie kinowe ograniczało różnorodność działań.
I nadszedł ten oczekiwany, wręcz upragniony dzień zmian. Teraz jest piękniej, o czym będziecie się Państwo mogli sami przekonać. Zostały wymienione kotary sceniczne i okienne, zakupiono 150 krzeseł, 30 stolików. Będzie można dowolnie kształtować przestrzeń na potrzeby różnych wydarzeń kulturalnych.
To wszystko mogło się stać dzięki pozyskanym środkom z Funduszy Promocji Kultury. Dofinansowanie – 75 818,19 zł, całość 142 168,00 zł.
Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu.