Projekcja plenerowa filmu “Łukasiewicz nafciarz romantyk”

W niedzielę 8 września, o godz. 20.00 na Placu Dietla w Iwoniczu – Zdroju odbył się plenerowy pokaz filmu Bogdana A. Miszczaka w reżyserii Macieja Wójcika pt. „Łukasiewicz nafciarz romantyk”. Zaproszonych gości przywitał p. Stanisław Jagiełło, który przedstawił dorobek producenta filmu B.A. Miszczaka i wprowadził widzów w atmosferę filmowej opowieści. Przedstawiona historia obejmuje lata 1844 – 1870. od chwili rozpoczęcia przez Ignacego Łukasiewicza pracy farmaceuty we Lwowie do momentu uruchomienia rafinerii naftowej  w Chorkówce.

Film spotkał się u zgromadzonej widowni z ciepłym przyjęciem i ogromnym aplauzem.  Nic dziwnego, że praca ta została uhonorowana I miejscem na festiwalu filmowym „To nas dotyczy” w Sopocie. Ta najnowsza produkcja TV Obiektyw z Krosna otrzymała I nagrodę w kategorii „ Moja mała ojczyzna”. W Sopocie nagrodę odebrał prezes TV Obiektyw – Bogdan A. Miszczak.

Na zakończenie głos zabrał sam producent, który przedstawił historię powstania filmu i opowiedział o działalności krośnieńskiej telewizji. Wszystkim twórcom serdecznie gratulujemy sukcesu, sponsorom dziękujemy a państwa zapraszamy na następne wydarzenia kulturalne w naszym uzdrowisku.