XV Jubileuszowy Festiwal im. Księcia Michała Kleofasa Ogińskiego

XV Jubileuszowy Festiwal im. Księcia Michała Kleofasa Ogińskiego zorganizowany przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu-Zdroju we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Iwonicza-Zdroju odbył się w dniach 4-5 listopada 2023 r. Patronat honorowy nad Festiwalem sprawowany był przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas dwóch dni koncertowych w Sali Widowiskowej „Wczasowicz” wybrzmiały utwory m.in.: Michała Kleofasa Ogińskiego, Karola Ogińskiego, Amelii Załuskiej, Karola Bernarda Załuskiego, Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego, Fritza Kreislera, Ignacego Jana Paderewskiego, Edvarda Griega. Licznie zgromadzona publiczność zachwyciła się niezwykłym kunsztem muzycznym oraz profesjonalizmem artystów: skrzypaczki oraz koncertmistrzyni Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku – Natalii Walewskiej i Rafała Lewandowskiego, niezwykle utalentowanego i utytułowanego pianisty. Dokonania Pani Natalii docenione zostały dodatkowo podczas sobotniego koncertu, kiedy to uhonorowana została „Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.” Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Festiwalu i zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.