Wernisaż malarski „Beskidzkie łąki” – spotkanie zorganizowane w ramach inicjatywy „Przyrodnicze Spektakle”

Wernisaż malarski
27 września 2022 r. w Galerii Sztuki Rymanów Zdrój zetknęło się malarstwo i fotografika pod wspólnym hasłem „Beskidzkie łąki”.
Swoje prace malarskie zaprezentowali artyści: Anna Munia, Marzena Twardzik-Wilk, Kornelia Gerlach, Kamila Pawłucka-Górecka, Witold Turowski, Wojciech Zagórski i Maciej Pytel oraz młodzież z Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie, której prace powstały podczas pleneru malarskiego. Różnorodna kompozycja obrazów, z pełną paletą barw sprawiła, że oglądający poczuli powiew lata i zapach kwiatów. Wystawa prezentowana będzie do 07.10.2022 r.
Podczas spotkania wręczono laureatom konkursu fotograficznego „Rośliny chronione w gminie Rymanów i Iwonicz – Zdrój statuetki, a pozostałym uczestnikom konkursu dyplomy. Laureatami zostały osoby, które wytropiły największą ilość roślin chronionych: Janusz Mendrala, Elżbieta Zajdel i Jarosław Wacławski. Konkursowe fotografie znajdują się na kartach gry memory, którą otrzymały osoby przybyłe na wystawę. Janusz Mendrala , ekspert przyrodniczy, przedstawił ciekawe informacje o miejscach, gdzie można spotkać rzadkie rośliny. Zachęcał do wędrówek i uważnej obserwacji świata przyrody.
Wystawę przygotował Wojciech Zagórski, a całość spotkania grupa PRZYRODOmaniacy w ramach inicjatywy „Przyrodnicze Spektakle”.
Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu.
Karpacka inicjatywa lokalna finansowana ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw
Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030 za pośrednictwem Stowarzyszenia „Pro Carpathia”.