Wystawa z okazji 100 rocznicy urodzin znakomitego artysty Władysława Kandefera

W dniu 17 listopada 2021r. w Galerii Pasaż nad pijalnią wód mineralnych została otwarta wystawa z okazji 100 rocznicy urodzin znakomitego artysty Władysława Kandefera, pochodzącego z Iwonicza -Zdroju. Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Przyjaciół Iwonicza -Zdroju. Licznie zabranych gości przywitała prezes Stowarzyszenia pani Halina Józefczyk -Habrat, która podziękowała włodarzom naszej gminy za sfinansowanie wystawy.

Pani prezes pokrótce przybliżyła postać niezwyczajnego człowieka, wszechstronnie uzdolnionego artysty – przede wszystkim rzeźbiarza. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną z życia pana Władysława oraz reportaż filmowy o artyście przygotowany przez Paulinę Krupę i Aleksandrę Szuber. Pięknymi wspomnieniami podzielił się z nami przyjaciel Władysława Kandefera – pan Zdzisław Gil. Atmosfera całego spotkania była niezwykła.

Dziękujemy pani Halinie Józefczyk- Habrat, dzięki jej determinacji wystawa została zrealizowana.

Zdjęcia wybrał i opracował pan Krzysztof Antosz.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.